Nr. crt. Numele, iniţiala tatălui şi prenumele elevului Şcoala de provenienţă Localitatea Profesorul care l-a pregătit Județul Subiect I Subiect  II Subiect  III Subiect IV Total Premiul Nr. Diplomă
1 Petrescu A. Bianca – Alexandra Colegiul Național Iași Iași Gheorghiță Corina Iași 18.00 19.00 13.50 31.425 81.925 I 2983
2 Sandu L. Ramazan Sezer Colegiul Naţional “Mircea Cel Bătrân” Constanţa Dumitru Monica Mariana Constanța 18.00 19.00 15.25 28.875 81.125 II 2984
3 Popa G. Ioana – Maria Colegiul Național Iași Iași Gheorghiță Corina Iași 14.00 18.75 15.25 30.325 78.325 III 2985
4 Efrim D.I. Răzvan Petru Şcoala Gimnazială “Spectrum” Constanţa Stan Victoria Constanța 18.00 16.50 13.00 29.50 77.00 M 2986
5 Saade K. Sandra Colegiul Național Iași Iași Lăcătuşu Mărioara Iași 16.00 17.00 14.75 29.00 76.75 M 2987
6 Lupău C. Cătălin Colegiul Național “Emanuil Gojdu” Oradea Luncan Aniţa Bihor 16.00 10.50 19.45 30.575 76.525 M 2988
7 Hendeoreanu C. Ana Daria Liceul Internaţional de Informatică Bucureşti Chiru Lina București 20.00 16.75 10.50 29.225 76.475 M 2989
8 Lupu A. Valentin Răzvan Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Ploieşti Morcovescu Mihaela Prahova 20.00 20.00 20.50 15.75 76.25 M 2990
9 Belciu I. Miruna Ioana Școala Gimnazială “Ștefan Luchian” Moinești Tabacariu Anca Bacău 16.00 20.00 23.00 15.375 74.375 M 2991
10 Sandu C. Andrei Colegiul Național Iași Iași Mangalagiu Geanina Iași 14.00 18.50 25.00 16.50 74.00 M 2992
11 Mihai M. Miriam Deianira Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Satu Mare Simion Carmen Satu Mare 18.00 19.00 14.50 21.00 72.50 M 2993
12 Neagu N. Andrei-Traian Şcoala Gimnazială Nr. 1 Independenţa Galaţi Corneci Iulian Galați 18.00 16.25 13.50 24.00 71.75 M 2994
13 Necula L. Ana – Maria Colegiul Naţional “Unirea” Focşani Cismaş Ana Vrancea 20.00 5.00 19.50 25.875 70.375 M 2995
14 Ştefan M. Mihnea Colegiul Naţional “Mircea Cel Bătrân” Constanţa Dumitru Monica Mariana Constanța 18.00 17.75 17.00 16.625 69.375 M 2996
15 Pintilie P.E. Victor Colegiul Național “Mihail Sadoveanu” Pașcani Pintilie Otilia Iași 16.00 6.00 15.75 31.00 68.75 M 2997
16 Tomoiagă Gh. Radu Şcoala Gimnazială “George Coșbuc” Sighetu Marmației Dragoș Reghina Maramureș 16.00 17.50 20.00 15.125 68.625 M 2998
17 Varga Ş. David Școala Gimnazială Nr. 5 Arad Lupșa Liliana Arad 16.00 11.25 17.50 23.05 67.80 M 2999
18 Kőkővics Z. Răzvan Colegiul Național “Emanuil Gojdu” Oradea Luncan Aniţa Bihor 16.00 17.00 16.00 18.60 67.60 M 3000
19 Turculeţ D. Daria Colegiul “Costache Negruzzi” Iași Iftode Daniela Iași 8.00 12.00 17.25 30.30 67.55 MS
20 Stan O.P. Damian Colegiul Național “Vasile Lucaciu” Baia Mare Radu Margareta Maramureș 20.00 14.00 13.75 19.75 67.50 MS
21 Ilie S. Radu Ştefan Colegiul Național De Informatică “Matei Basarab” Râmnicu Vâlcea Dincă Dorina Vâlcea 16.00 19.00 13.55 18.50 67.05 MS
22 Oprea I. Theodor Alin Liceul Teoretic “Ovidius” Constanţa Mertic Florica Constanța 10.00 14.25 16.75 25.00 66.00 MS
23 Călina D. Florian Chiriac Școala Gimnazială “Traian” Craiova Marin Iuliana Dolj 12.00 15.50 11.00 27.00 65.50 MS
24 Mocanu R. Sorina Şcoala Gimnazială Nr. 190 Bucureşti Sburlan Danelica București 16.00 16.25 17.30 15.75 65.30 MS
25 Popescu L. Alexandru – Nicolae Şcoala Gimnazială “Elena Cuza” Piatra Neamţ Lupescu Ana Neamț 14.00 15.00 14.00 21.75 64.75 MS
26 Petruşca N. Sergiu Şcoala Gimnazială Nr.1 Bistriţa Cosma Elena Bistrița Năsăud 14.00 17.50 14.50 18.50 64.50 MS
27 Petruţa M. Nora Irina Şcoala Gimnazială “Constantin Brâncuşi” Cluj-Napoca Timar Stela – Gabriela Cluj 14.00 15.50 17.00 17.875 64.375 MS
28 Florea M. Alexandru Daniel Școala Gimnazială Nr. 5 Arad Lupșa Liliana Arad 12.00 11.50 14.25 26.50 64.25 MS
29 Curpăn M. Robert – Gabriel Colegiul Național Iași Iași Gheorghiță Corina Iași 14.00 16.50 3.00 30.625 64.125 MS
30 Piele D. Andrada Narcisa Colegiul Național De Informatică “Matei Basarab” Râmnicu Vâlcea Dincă Dorina Vâlcea 16.00 10.75 5.75 31.25 63.75 MS
31 Papa S.I.  Ioana Alexandra Şcoala  Centrală Bucureşti Boteanu  Carmen București 14.00 15.25 15.00 19.25 63.50 MS
32 Dan S. Mihnea – Vlad Liceul Teoretic “Grigore Moisil” Timişoara Mocanu Ramona Timiș 14.00 12.50 8.75 27.50 62.75 MS
33 Florea V. Radu Mihai Şcoala  Gimnazială “Principesa Margareta” Bucureşti Dragomir  Maria București 16.00 8.50 12.25 26.00 62.75 MS
34 Săceleanu L. Andrei Iulian Şcoala Gimnazială “Aurel Vlaicu” Feteşti Nedelcof Constanţa Ialomița 14.00 13.00 14.75 21.00 62.75 MS
35 Grozăvescu I. Rareş Dimitrie Şcoala Gimnazială “Gheorghe Magheru” Caracal Bălașa Daniela Olt 10.00 17.00 14.25 21.375 62.625 MS
36 Dumitriu R.L. Ştefan Alexandru Colegiul Național Iași Iași Mangalagiu Geanina Iași 18.00 10.50 18.50 15.125 62.125 MS
37 Andra C.R. Sebastian Școala Gimnazială Nr. 5 Arad Lupșa Liliana Arad 16.00 14.25 5.25 25.875 61.375 MS
38 Băncilă O. Emanuel Școala Gimnazială Nr. 2 Hunedoara Bita Nicoleta Hunedoara 10.00 14.50 18.25 17.275 60.025 MS
39 Datcu I. George Valentin Colegiul Naţional “Mihai Viteazul” Ploieşti Zaharia Viorica Prahova 14.00 13.50 19.75 12.75 60.00 MS
40 Vătafu M. Ilie Cristian Şcoala Gimnazială “Alexandru Ştefulescu” Târgu Jiu Petcu Speranţa Gorj 16.00 14.75 10.25 18.775 59.775 MS
41 Cotârlan  R. Codrin Colegiul Național “Dragoș Vodă” Sighetu Marmației Mihalca Doinița Maramureș 18.00 14.00 17.25 10.50 59.75 MS
42 Grecioiu M. Vlad Şcoala Gimnazială “Tudor Vladimirescu” Drăgăşani Petcu Daria Vâlcea 16.00 9.00 20.25 14.30 59.55 MS
43 Ştefan C. Andrei Lucian Şcoala Gimnazială “Principesa Margareta” Bucureşti Dragomir  Maria București 14.00 10.50 10.25 24.40 59.15 MS
44 Borza I.  Ioana Ariana Colegiul Național “Emanuil Gojdu” Oradea Luncan Aniţa Bihor 12.00 16.75 13.00 17.025 58.775 MS
45 Jurj A. Alexandru Școala Gimnazială Nr. 5 Arad Lupșa Liliana Arad 18.00 9.50 8.375 22.75 58.625 MS
46 Lupşor I. Ana Colegiul Naţional “Andrei Şaguna” Braşov Bogdăneanu Daniela Brașov 12.00 13.50 17.75 15.125 58.375 MS
47 Loghinescu A.I. Mara Sânziana Şcoala Gimnazială Nr. 280 Bucureşti Gîrtan  Silvia București 18.00 12.75 14.00 13.50 58.25 MS
48 Olăreanu F. Alexandru Liceul Internaţional de Informatică Bucureşti Chiru Lina București 16.00 16.00 10.50 15.75 58.25 MS
49 Marin L. Andreea Alexandra Colegiul Național “Mihai Eminescu” Oradea Wagner Erika Bihor 12.00 15.50 14.37 16.00 57.87 MS
50 Constantinescu D.C. Matei Colegiul Naţional “Alexandru Ioan Cuza” Focşani Maiereanu Alina Gigliola Vrancea 14.00 9.00 16.00 18.625 57.625 MS
51 Pascale C. George Andrei Şcoala Gimnazială “Diaconu Coresi” Fieni Bâra Elena Daniela Dâmbovița 12.00 20.00 6.85 18.50 57.35 MS
52 Costeniuc F.I.Claudiu Florin Şcoala Gimnazială “Miron Costin”  Suceava Ignat Doina Suceava 14.00 14.50 14.00 14.25 56.75 MS
53 Boghici M. Alexandru – Cristian Școala Gimnazială “Sfântul Apostol Andrei” Buzău Gheorghe Carmen – Luiza Buzău 12.00 15.50 12.55 16.50 56.55 MS
54 Iancu Gh. Katerina Maria Şcoala Gimnazială “Alexandru Ciucurencu” Tulcea Ilie Anişoara Tulcea 20.00 13.50 1.00 22.00 56.50 MS
55 Gherghe C. Costin Şcoala Gimnazială “Mihai Viteazul” Alexandria Gherghe Adriana Picioruş Georgeta Teleorman 12.00 11.25 13.75 19.325 56.325 MS
56 Tîrlişan I. Ioan Paul Petru Şcoala Gimnazială “Mihai Eminescu” Năsăud Moldovan Vasile Bistrița Năsăud 14.00 12.50 16.00 13.75 56.25 MS
57 Turcuţ S. Ştefan Adrian Colegiul Național “Mihai Eminescu” Oradea Vaina Rodica Bihor 14.00 16.00 13.25 13.00 56.25 MS
58 Manea L.F. Constantin Tony Şcoala Gimnazială “Alexandru Davila” Piteşti Pahonţu Alina Argeș 12.00 13.50 15.50 15.125 56.125 MS
59 Maciovan Gh.D. Iulia Colegiul Național  “Iancu De Hunedoara” Hunedoara Albuțiu Maria Ana Hunedoara 12.00 13.50 7.00 23.25 55.75 MS
60 Udrea C.D. Andrei Răzvan Şcoala Gimnazială “Nicolae Simonide” Piteşti Ghiţă Carmen Udrea Filofteia Argeș 10.00 11.50 14.00 20.25 55.75 MS
61 Saulea R. Alessandro Valentino Colegiul Naţional “Unirea” Focşani Cismaş Ana Vrancea 18.00 12.00 13.12 12.625 55.745 MS
62 Gorgovan V. Dragoș Şcoala Gimnazială “Mihai Viteazul” Brăila Baştiurea Angela Brăila 12.00 12.50 12.85 18.125 55.475 MS
63 Pascu R. Iulia Şcoala Gimnazială “Constantin Săvoiu” Târgu Jiu Ungureanu Lavinia Violeta Gorj 16.00 10.00 4.75 24.375 55.125 MS
64 Bociat T. Daniel Tiberiu Școala Gimnazială Nr.2 Sânnicolau Mare Ostrovăți Liana Timiș 14.00 8.50 17.00 15.25 54.75 MS
65 Pop T.V. Diana Maria Şcoala Gimnazială “Mihai Eminescu” Zalău Meleg Mariana Nicoleta Sălaj 16.00 9.50 9.00 20.125 54.625 MS
66 Okukura Y. Andrew Hiroaki Colegiul Naţional “Roman Vodă” Roman Radu Crenguţa Neamț 12.00 10.00 13.35 19.125 54.475 MS
67 Drăghici F. Răzvan Andrei Colegiul Național “Frații Buzești” Craiova Cerăceanu Cornelia Dolj 12.00 14.00 16.25 11.625 53.875 MS
68 Hanc Ş. Ştefan Andrei Şcoala Gimnazială “Teodor Murăşanu” Turda Hădărean Mihaela Cluj 10.00 16.25 8.00 19.375 53.625 MS
69 Anghel D. Andrei Şcoala Gimnazială “Mihail Kogălniceanu” Dorohoi Cazacu Angelica Botoșani 16.00 13.25 9.80 14.125 53.175 MS
70 Anghel G.A. Alexandra Gabriela Şcoala Gimnazială I. G. Duca Bucureşti Mihalcea Adina București 12.00 9.50 19.00 12.50 53.00 MS
71 Ilie M. Alexandru Gabriel Colegiul Naţional “Mihai Viteazul” Ploieşti Zaharia Viorica Prahova 14.00 13.75 14.00 11.05 52.80 MS
72 Sofrone N. Mircea Nicolae Şcoala Gimnazială “Mihai David” Negreşti Pîrău Elena Irina Vaslui 14.00 11.00 11.55 15.25 51.80 MS
73 Vezsenyi Zs. Ákos Liceul Teoretic “Ady Endre” Oradea Ciubotariu Eva Bihor 14.00 14.00 9.75 13.875 51.625 MS
74 Nedianu D. Gabriel Cătălin Colegiul Naţional  “Ioniţă Asan” Caracal Cîmpian Lorelei Olt 10.00 17.00 9.12 15.00 51.12 MS
75 Ţura I. Adrian Colegiul Național “Emanuil Gojdu” Oradea Ursuţa Camelia Bihor 10.00 9.50 12.50 19.00 51.00 MS
76 Bîrluţiu V. Claudiu – Andrei Şcoala  Gimnazială “Iuliu Maniu” Vinţu De Jos Josan Rodica Alba 12.00 14.75 6.25 17.75 50.75
77 Bocu C. Ştefan Călin Liceul Internaţional de Informatică Bucureşti Chiru Lina București 8.00 10.75 16.00 16.00 50.75
78 Ciupe M.A. Raul Dan Şcoala Gimnazială “Mihai Eminescu” Zalău Meleg Mariana Nicoleta Sălaj 14.00 10.50 6.75 18.50 49.75
79 Ghilea M. Ramona Claudia Şcoala Gimnazială “Mihai Eminescu” Zalău Meleg Mariana Nicoleta Sălaj 16.00 8.00 10.60 14.90 49.50
80 Popovici C.D. Alexandru Colegiul Naţional “Mihai Eminescu” Botoşani Curtman Luminiţa Minerva Botoșani 14.00 11.75 9.75 13.625 49.125
81 Dolteanu E. Ştefan Şcoala Gimnazială Nr.1 Oneşti Iancu Gabi Bacău 14.00 4.00 21.50 9.45 48.95
82 Orlea D. Alexandra Şcoala Gimnazială “Fănuș Neagu” Brăila Drăgan Lucica Brăila 12.00 9.50 13.25 14.125 48.875
83 Ducu M.C. Darie Georgian Colegiul Naţional “Zinca Golescu” Piteşti Dejanu Mariana Argeș 8.00 9.50 12.50 18.75 48.75
84 Kegyes S.L. Dávid Valentin Colegiul Naţional “Kölcsey Ferenc” Satu Mare Fülöp Iosif Satu Mare 12.00 10.00 10.50 15.775 48.275
85 Bîţu L.M. Andrei – Claudiu Colegiul Naţional “Unirea” Focşani Cismaş Ana Vrancea 10.00 17.00 5.35 15.25 47.60
86 Sărban M.I. Denisa – Ioana Gimnaziul “Tudor Vladimirescu” Tîrgu Mureş Radu Suzana – Maria Mureș 10.00 13.25 6.00 18.25 47.50
87 Preda S. Corina Andreea Colegiul Național “Nicolae Bălcescu” Brăila Petrescu Silvia Brăila 12.00 4.50 13.75 17.00 47.25
88 Neagu R. Ioana Colegiul Naţional “Ion Luca Caragiale” Ploieşti Meiroșu Emilia Prahova 8.00 15.25 5.00 18.50 46.75
89 Bican A.M. Iulia Şcoala Gimnazială “Mihai Eminescu” Zalău Meleg Mariana Nicoleta Sălaj 18.00 9.00 4.85 14.75 46.60
90 Colţa I.R. Paul – Ştefan Liceul Teoretic “Vasile Alecsandri” Săbăoani Scîrlat Anişoara Neamț 14.00 8.50 10.75 13.25 46.50
91 Uşurelu C.A. Florian Robert Şcoala Gimnazială “Sfântul Nicolae” Târgu Jiu Ionescu Fimiţa Gorj 12.00 13.00 4.95 16.50 46.45
92 Baroi C. Andreea Emilia Liceul Teoretic “Sfântu Nicolae” Gheorgheni Suciu Elena Harghita 10.00 9.75 6.00 20.625 46.375
93 Mihăilescu G. Cristian Colegiul Național “Nicolae Bălcescu” Brăila Petrescu Silvia Brăila 14.00 10.75 11.25 10.25 46.25
94 Neacşu G. Denisa Gabriela Colegiul Național “Carol I” Craiova Stănică Gheorghe Dolj 12.00 10.00 13.00 10.50 45.50
95 Lăscuş C.V. Petru Ovidiu Cristian Colegiul Național  “Iancu De Hunedoara” Hunedoara Albuțiu Maria Ana Hunedoara 12.00 9.50 14.00 9.50 45.00
96 Mocanu D.C. Alexandru Şcoala Gimnazială Nr. 17 Botoşani Şcarlii Carmen Daniela Botoșani 10.00 12.00 9.75 13.25 45.00
97 Băisan V. Ramona – Petronela Şcoala Gimnazială Nr. 1 Independenţa Galaţi Corneci Iulian Galați 6.00 11.25 13.00 14.50 44.75
98 Cotirlan  A. Anca  Luiza Şcoala  Gimnazială  Nr. 117 Bucureşti Nicola Florentina Mioara București 16.00 5.00 11.00 12.75 44.75
99 Georgescu S. Iulia – Beatrice Liceul Pedagogic “Spiru Haret” Buzău Onţeluş Adriana Buzău 12.00 7.25 7.20 18.25 44.70
100 Gârleanu F.E. Alexandru Ștefan Școala “Helikon” Călărași Chesaru Dorina Călărași 18.00 10.75 3.20 12.25 44.20
101 Topor S. Alexandru Liceul Pedagogic “Spiru Haret” Buzău Onţeluş Adriana Buzău 12.00 14.25 6.80 11.00 44.05
102 Varga B. Adolf Școala Gimnazială “Antos János” Reci Bajka Mária Magdolna Covasna 8.00 14.25 11.25 10.50 44.00
103 Puţan S.I. Silviu – Dan Colegiul Naţional “Lucian Blaga” Sebeş Popa Dina Alba 18.00 10.50 2.00 13.25 43.75
104 Maurer C.G. Arthur-Christian Şcoala Gimnazială Nr. 3 Slobozia Dragomir Ana Boloca Liliana Ialomița 10.00 16.00 0.00 17.00 43.00
105 Neacşu R. Andreea Elena Liceul  Tehnologic “Andrei Şaguna”‘ Botoroaga Maxim Floarea Teleorman 10.00 3.00 11.25 18.25 42.50
106 Buşecan A. Maria Ioana Colegiul Național “Gheorghe Șincai” Baia Mare Predoiu Nicoleta Maramureș 8.00 11.50 2.25 20.50 42.25
107 Puşcaşu V. Marian Constantin Colegiul Naţional “Petru Rareş”  Piatra Neamţ Ionică Florica Neamț 16.00 9.00 6.75 10.375 42.125
108 Abrudan  T. Alexandru Şcoala Gimnazială Nr. 56 Bucureşti Dimulescu Gabriela București 12.00 2.50 15.375 11.50 41.375
109 Leța  I. Loredana Marilena Colegiul Naţional “Alexandru Ioan Cuza” Corabia Velica Manuela Olt 14.00 8.00 6.80 12.50 41.30
110 Picior  I. Cătălin Lucian Colegiul Naţional “Traian” Drobeta Turnu Severin Giurumescu Carmen-Daniela Mehedinți 12.00 7.00 6.25 16.00 41.25
111 Băiaș A.G. Bogdan Andrei Liceul cu Program Sportiv Slatina Slatina Ene Simona Olt 14.00 2.00 5.75 19.375 41.125
112 Isar A. Ioana Teodora Şcoala Gimnazială  “Alexandru  Ioan Cuza” Bucureşti Neacşu Ana Loredana București 8.00 15.25 7.25 10.00 40.50
113 Radu C. Dorothea – Maria Şcoala Gimnazială “Pictor Nicolae Grigorescu” Titu Cherciu Elena Dâmbovița 4.00 12.50 4.00 20.00 40.50
114 Ailioaiei C. E. Tudor Călin Şcoala Gimnazială “Mihail Sadoveanu” Vaslui Mereuţă Maria Vaslui 10.00 9.25 8.00 12.50 39.75
115 Grigoraş C. Bianca – Maria Şcoala Gimnazială “Alexandru Ioan Cuza” Roman Iliuţă Liliana Neamț 10.00 9.00 7.50 12.50 39.00
116 Epuran E. Călin Şerban Colegiul Naţional “Traian” Drobeta Turnu Severin Giurumescu Carmen-Daniela Mehedinți 8.00 13.00 2.25 15.70 38.95
117 Ciorîcă O. Mihai Vlad Liceul Teoretic “Grigore Moisil” Timişoara Mocanu Ramona Timiș 8.00 9.50 2.75 18.50 38.75
118 Ciociu V. Bianca Şcoala  Gimnazială Holbav Holbav Coşuleţ Mariana Brașov 6.00 14.50 6.25 10.75 37.50
119 Comnodean G. Andreea Maria Gimnaziul  “Mihai Viteazul” Tîrgu Mureş Matei Carmen Mureș 10.00 7.75 1.00 18.75 37.50
120 Wunsch W. Kilian Liceul Teoretic “Sfântul Iosif” Alba Iulia Ghervan Adina Alba 8.00 10.00 3.75 15.25 37.00
121 Fulga C. Fabian Marian Colegiul Naţional “Traian” Drobeta Turnu Severin Giurumescu Carmen-Daniela Mehedinți 10.00 6.125 9.37 11.00 36.50
122 Boariu I. Horea – George Școala Gimnaizală “Nicolae Iorga” Sibiu Prepeliță Mioara Petronela Sibiu 8.00 10.75 3.60 14.00 36.35
123 Simionaș R. Andrei  Florin Liceul Teoretic “Constantin Șerban” Aleșd Ianc Florina Ancuţa Bihor 6.00 11.00 6.50 12.75 36.25
124 Ovreiu A. Auraş-Dănuţ Şcoala Gimnazială “Aurel Vlaicu” Feteşti Nedelcof Constanţa Ialomița 14.00 11.50 8.87 1.50 35.87
125 Farkas L. Erik Școala Gimnazială “Petőfi Sándor” Târgu Secuiesc Simon Iuliana Covasna 10.00 8.75 1.00 15.875 35.625
126 Ofiţeru C. Cristian Felix Colegiul Naţional  “Gheorghe Ţiţeica” Drobeta Turnu Severin Lungu Mihaela Mehedinți 12.00 9.00 1.00 13.625 35.625
127 Teodorescu I. Ioan Octavian Liceul Tehnologic “Ovidiu Densușianu” Călan Teodorescu Maria Dacia Hunedoara 14.00 0.50 9.15 11.50 35.15
128 Pricopaş M.   Adelina  Gabriela Şcoala Gimnazială “Ion Creangă”  Suceava Cuțui Camelia Suceava 12.00 8.00 10.75 3.50 34.25
129 Maldea T. Lavinia Colegiul Naţional  “Traian Lalescu” Reşiţa Lupu Ioana Caraș Severin 12.00 10.50 0.50 8.25 31.25
130 Raiţa R. Anamaria Şcoala Gimnazială “Avram Iancu” Turda Ilea Daniela Cluj 6.00 5.00 4.55 14.25 29.80
131 Farkas – Schűller Á.  István Şcoala Gimnazială “Fogarasy Mihaly” Gheorgheni Magyari Etelka Harghita 12.00 6.25 0.00 11.40 29.65
132 Tudora G. Andreea Colegiul Naţional “Constantin Cantacuzino” Târgovişte Zuga Niculina Dâmbovița 4.00 7.75 5.75 12.00 29.50
133 Nemţoc  O. Ovidiu Ștefan Şcoala Gimnazială  Nr. 10  Suceava Ignătescu Olga Olimpia Suceava 6.00 6.00 9.60 6.75 28.35
134 Cărăbaş S. Alexandra Cristina Colegiul Naţional “Iulia Haşdeu” Lugoj Bârlea Ana Timiș 6.00 9.50 1.00 11.25 27.75
135 Lucuț V. Andreea Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Satu Mare Simion Carmen Satu Mare 8.00 3.50 2.00 13.75 27.25
136 Arcidiacono A. Bianca Anne – Marie Liceul Teoretic “Mihail Kogălniceanu” Snagov Ene Gheorghe Ilfov 10.00 7.50 1.25 8.00 26.75
137 Davideanu I. Elena  Liliana Şcoala  Gimnazială “Ferdinand I” Bucureşti Gheorghe  Elena București 8.00 4.00 5.00 9.75 26.75
138 Şotropa V. Ioana Şcoala Gimnazială  Nr. 17 Botoşani Şcarlii Carmen Daniela Botoșani 10.00 5.75 2.75 8.00 26.50
139 Coman F.M. Horia Bogdan Şcoala Gimnazială “Coresi” Târgovişte Frîncu Liliana Dâmbovița 10.00 3.00 1.50 11.50 26.00
140 Barbu I. Sabin – Ştefan Liceul Pedagogic “Spiru Haret” Buzău Onţeluş Adriana Buzău 8.00 2.00 0.00 15.25 25.25
141 Boariu I. Elena – Diana Școala Gimnaizală “Nicolae Iorga” Sibiu Prepeliță Mioara Petronela Sibiu 8.00 7.50 0.00 8.00 23.50
142 Brândușea S. Daniela Sebastiana Școala Gimnaizală “Nicolae Iorga” Sibiu Prepeliță Mioara Petronela Sibiu 4.00 4.50 3.00 11.25 22.75
143 Dalimon S. Iarina Școala Gimnazială “Mihai Viteazul” Călărași Grîsîc Ecaterina Reeta Călărași 6.00 5.50 0.00 9.00 20.50
144 Matran C. Ana – Maria Școala Gimnaizală “Nicolae Iorga” Sibiu Prepeliță Mioara Petronela Sibiu 8.00 6.00 1.00 5.50 20.50
145 Ariton V. Cristian Teodor Liceul Sportiv Clinceni Clinceni Dragomirescu Liliana Ilfov 4.00 5.50 4.30 5.25 19.05
146 Nicula M. Călin Mihai Școala Gimnazială Nr. 7 Giurgiu Gemescu Mircea Giurgiu 8.00 1.50 0.00 9.50 19.00
147 Tudor C. Ştefan Erik Școala Gimnazială Nr. 7 Giurgiu Gemescu Mircea Giurgiu 4.00 5.00 3.60 6.00 18.60
148 Cazacu A. Alexandru – Gabriel Școala Gimnazială Măgura Măgura Mirea Claudia Buzău 4.00 1.00 4.75 6.75 16.50
149 Dorobăţ Mihnea Şcoala Gimnazială  Nr. 2 Zimnicea Constanda Frosa Teleorman abs abs abs abs abs