Elevii calificaţi la  ETAPA NATIONALĂ a Concursului   de chimie “RALUCA RIPAN”, 

EDIŢIA a X-a ORADEA, 13-15 iunie 2014

JUDEȚ Numele, iniţiala tatălui şi prenumele elevului limba Şcoala de provenienţă Profesorul  care a pregătit elevul
1 ALBA PUŢAN S.I. SILVIU- DAN Română COLEGIUL NAŢIONAL “LUCIAN BLAGA” SEBEŞ POPA DINA
2 ALBA WUNSCH  W. KILIAN Română LICEUL TEORETIC ‘SFANTUL IOSIF ‘ ALBA IULIA GHERVAN ADINA
3 ALBA BÎRLUŢIU V CLAUDIU- ANDREI Română ŞCOALA  GIMNAZIALĂ „IULIU MANIU” VINŢU DE JOS JOSAN RODICA
4 ARAD FLOREA M. ALEXANDRU DANIEL Română ȘCOALA  GIMNAZIALĂ NR. 5 ARAD LUPȘA LILIANA
5 ARAD VARGA Ș. DAVID Română ȘCOALA  GIMNAZIALĂ NR. 5 ARAD LUPȘA LILIANA
6 ARAD JURJ A. ALEXANDRU Română ȘCOALA  GIMNAZIALĂ NR. 5 ARAD LUPȘA LILIANA
7 ARAD ANDRA C. R. SEBASTIAN Română ȘCOALA  GIMNAZIALĂ NR. 5 ARAD LUPȘA LILIANA
8 ARGEȘ MANEA L.F. CONSTANTIN TONY Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ “ALEXANDRU DAVILA” PITEŞTI PAHONŢU ALINA
9 ARGEȘ UDREA C.D. ANDREI RĂZVAN Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ “NICOLAE SIMONIDE” PITEŞTI GHIŢĂ CARMEN UDREA FILOFTEIA
10 ARGEȘ DUCU M.C. DARIE GEORGIAN Română COLEGIUL NAŢIONAL  “ZINCA GOLESCU” PITEŞTI DEJANU MARIANA
11 BACĂU BELCIU I. MIRUNA IOANA Română ȘCOALA  GIMNAZIALĂ “ȘTEFAN LUCHIAN” MOINEȘTI TABACARIU ANCA
12 BACĂU DOLTEANU E. ŞTEFAN Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 ONEŞTI IANCU GABI
13 BIHOR BORZE IOANA Română COLEGIUL NAȚIONAL „EMANUIL GOJDU” ORADEA LUNCAN ANIŢA
14 BIHOR LUPĂU CĂTĂLIN Română COLEGIUL NAȚIONAL „EMANUIL GOJDU” ORADEA LUNCAN ANIŢA
15 BIHOR KŐKŐVICS RĂZVAN Română COLEGIUL NAȚIONAL „EMANUIL GOJDU” ORADEA LUNCAN ANIŢA
16 BIHOR SIMIONAȘ ANDREI  FLORIN Română LICEUL TEORETIC „CONSTANTIN ȘERBAN” ALEȘD IANC FLORINA ANCUŢA
17 BIHOR ȚURA ADRIAN Română COLEGIUL NAȚIONAL „EMANUIL GOJDU” ORADEA URSUŢA CAMELIA
18 BIHOR MARIN ANDREEA Română C.N. „MIHAI EMINESCU” WAGNER ERIKA
19 BIHOR VEZSENYI ZS.ÁKOS Maghiară LIT. ”ADY ENDRE” ORADEA CIUBOTARIU EVA
20 BIHOR TURCUT ȘTEFAN ADRIAN Română C.N. „MIHAI EMINESCU” VAINA RODICA
21 BISTRIȚA NĂSĂUD TÎRLIŞAN I. IOAN PAUL PETRU Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” NĂSĂUD MOLDOVAN VASILE
22 BISTRIȚA NĂSĂUD PETRUŞCA N. SERGIU Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BISTRIŢA COSMA ELENA
23 BOTOȘANI POPOVICI C.D. ALEXANDRU Română COLEGIUL NAŢIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOŞANI CURTMAN  LUMINIŢA MINERVA
24 BOTOȘANI MOCANU  D. C. ALEXANDRU Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 17 BOTOȘANI ŞCARLII CARMEN DANIELA
25 BOTOȘANI ŞOTROPA V. IOANA Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ  NR. 17 BOTOȘANI ŞCARLII CARMEN DANIELA
26 BOTOȘANI ANGHEL D. ANDREI Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAIL KOGĂLNICEANU” DOROHOI CAZACU ANGELICA
27 BRĂILA PREDA S. CORINA ANDREEA Română COLEGIUL NAȚIONAL “NICOLAE BĂLCESCU” PETRESCU SILVIA
28 BRĂILA ORLEA D.ALEXANDRA Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ “FĂNUȘ. NEAGU” DRĂGAN LUCICA
29 BRĂILA MIHĂILESCU G.CRISTIAN Română COLEGIUL NAȚIONAL “NICOLAE BĂLCESCU” PETRESCU SILVIA
30 BRĂILA GORGOVAN V. DRAGOȘ Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI VITEAZUL” BAȘTIUREA ANGELA
31 BRAȘOV LUPŞOR I. ANA Română COLEGIUL NAŢIONAL “ANDREI ŞAGUNA” BRAŞOV BOGDĂNEANU DANIELA
32 BRAȘOV CIOCIU V. BIANCA Română ŞCOALA  GIMNAZIALĂ HOLBAV,  BRAŞOV COŞULEŢ MARIANA
33 BUCUREȘTI HENDEOREANU C. ANA DARIA Română LIC. INT. DE INFORMATICA BUCURESTI CHIRU LINA
34 BUCUREȘTI PAPA S.I.  IOANA ALEXANDRA Română ŞCOALA  CENTRALĂ BOTEANU  CARMEN
35 BUCUREȘTI FLOREA V. RADU MIHAI Română ŞCOALA  GIMNAZIALĂ PRINCIPESA  MARGARETA DRAGOMIR  MARIA
36 BUCUREȘTI ŞTEFAN C. ANDREI LUCIAN Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ PRINCIPESA  MARGARETA DRAGOMIR  MARIA
37 BUCUREȘTI OLĂREANU F. ALEXANDRU Română LIC. INT. DE INFORMATICA BUCURESTI CHIRU LINA
38 BUCUREȘTI COTIRLAN  A. ANCA  LUIZA Română ŞCOALA  GIM.  NR. 117 NICOLA FLORENTINA MIOARA
39 BUCUREȘTI DAVIDEANU I. ELENA  LILIANA Română ŞCOALA  GIM. FERDINAND I GHEORGHE  ELENA
40 BUCUREȘTI ANGHEL G.A. ALEXANDRA GABRIELA Română ŞCOALA GIMN. I.G.DUCA MIHALCEA ADINA
41 BUCUREȘTI MOCANU R. SORINA Română ŞCOALA GIMN. NR 190 SBURLAN DANELICA
42 BUCUREȘTI ISAR A. IOANA TEODORA Română ŞCOALA GIM. AL.I. CUZA NEACSU ANA LOREDANA
43 BUCUREȘTI BOCU C.  ŞTEFAN CĂLIN Română LIC. INT. DE INFORMATICA BUCURESTI CHIRU LINA
44 BUCUREȘTI LOGHINESCU A.I. MARA SÂNZIANA Română ŞCOALA GIMN. NR. 280 GÎRTAN  SILVIA
45 BUCUREȘTI ABRUDAN  T. ALEXANDRU Română ŞCOALA GIMN. NR.56 DIMULESCU GABRIELA
46 BUZĂU TOPOR S. ALEXANDRU Română LICEUL PEDAGOGIC ”SPIRU HARET” ONȚELUȘ ADRINA
47 BUZĂU GEORGESCU S. IULIA BEATRICE Română LICEUL PEDAGOGIC ”SPIRU HARET” ONȚELUȘ ADRINA
48 BUZĂU BARBU I. SABIN ȘTEFAN Română LICEUL PEDAGOGIC ”SPIRU HARET” ONȚELUȘ ADRINA
49 BUZĂU CAZACU  A. ALEXANDRU – GABRIEL Română ȘC. GIMNAZIALĂ MAGURA MIREA CLAUDIA
50 BUZĂU BOGHICI M. ALEXANDRU-CRISTIAN Română ȘC. GIMNAZIALĂ ,,SF. APOSTOL ANDREI BUZĂU GHEORGHE CARMEN-LUIZA
51 CĂLĂRAȘI DALIMON S. IARINA Română ȘCOALA  GIMNAZIALĂ ”MIHAI VITEAZUL ” CĂLĂRAȘI GRÎSÎC ECATERINA REETA
52 CĂLĂRAȘI GÂRLEANU F.E. ALEXANDRU ȘTEFAN Română ȘCOALA ”HELIKON ” CĂLĂRAȘI CHESARU DORINA
53 CARAȘ SEVERIN MALDEA T. LAVINIA Română COLEGIUL NAŢIONAL „TRAIAN LALESCU” REŞIŢA LUPU IOANA
54 CLUJ PETRUŢA I.NORA IRINA Română Ş. G. “CONSTANTIN BRÂNCUŞI” CLUJ-NAPOCA TIMAR STELA
55 CLUJ HANC V.ŞTEFAN ANDREI Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ “TEODOR MURĂŞANU” TURDA HĂDĂREAN MIHAELA
56 CLUJ RAIŢA I.ANA MARIA Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ “AVRAM IANCU” TURDA ILEA DANIELA
57 CONSTANȚA EFRIM D.I. RĂZVAN PETRU Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ “SPECTRUM” CONSTANŢA STAN VICTORIA
58 CONSTANȚA SANDU L. RAMAZAN SEZER Română COLEGIUL NAŢIONAL “MIRCEA CEL BĂTRÂN” CONSTANŢA DUMITRU MONICA MARIANA
59 CONSTANȚA OPREA I. THEODOR ALIN Română LICEUL TEORETIC “OVIDIUS” CONSTANŢA MERTIC FLORICA
60 CONSTANȚA ŞTEFAN M. MIHNEA Română COLEGIUL NAŢIONAL “MIRCEA CEL BĂTRÂN” CONSTANŢA DUMITRU MONICA MARIANA
61 COVASNA VARGA B. ADOLF Maghiară ȘCOALA  GIMNAZIALĂ ”ANTOS JÁNOS” RECI BAJKA MÁRIA MAGDOLNA
62 COVASNA FARKAS L. ERIK Maghiară ȘCOALA  GIMNAZIALĂ ”PETŐFI SÁNDOR” TÂRGU SECUIESC SIMON IULIANA
63 DÂMBOVIȚA PASCALE C. GEORGE ANDREI Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,,DIACONU CORESI’’ FIENI BÂRA ELENA DANIELA
64 DÂMBOVIȚA TUDORA G. ANDREEA Română C. N. “CONSTANTIN CANTACUZINO” TÂRGOVIŞTE ZUGA NICULINA
65 DÂMBOVIȚA RADU C.DOROTHEA-MARIA Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,,PICTOR NICOLAE GRIGORESCU” TITU CHERCIU ELENA
66 DÂMBOVIȚA COMAN F.M. HORIA BOGDAN Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ CORESI TÂRGOVIŞTE FRÎNCU LILIANA
67 DOLJ CĂLINA D. FLORIAN CHIRIAC Română ȘCOALA  GIMNAZIALĂ TRAIAN CRAIOVA MARIN IULIANA
68 DOLJ DRĂGHICI F. RĂZVAN ANDREI Română COLEGIUL NAȚIONAL ”FRAȚII BUZEȘTI” CRAIOVA CERĂCEANU CORNELIA
69 DOLJ NEACȘU G. DENISA GABRIELA Română C.N.,,CAROL I” CRAIOVA STĂNICĂ GHEORGHE
70 GALAȚI NEAGU N. ANDREI-TRAIAN Română Ş. G. NR. 1 INDEPENDENŢA, JUDEŢUL GALAŢI CORNECI IULIAN
71 GALAȚI BĂISAN V. RAMONA-PETRONELA Română Ş. G. NR. 1 INDEPENDENŢA, JUDEŢUL GALAŢI CORNECI IULIAN
72 GIURGIU TUDOR C. ŞTEFAN Română ȘCOALA  GIMNAZIALĂ NR. 7 GIURGIU GEMESCU MIRCEA
73 GIURGIU NICULA M. CĂLIN MIHAI Română ȘCOALA  GIMNAZIALĂ NR. 7 GIURGIU GEMESCU MIRCEA
74 GORJ UŞURELU C.A. FLORIAN ROBERT Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ “SFÎNTUL NICOLAE” TÂRGU JIU IONESCU FIMIŢA
75 GORJ PASCU R. IULIA Română Ş. G. “CONSTANTIN SĂVOIU “ TÂRGU JIU UNGUREANU LAVINIA VIOLETA
76 GORJ VĂTAFU M. ILIE CRISTIAN Română Ş. G. “ALEXANDRU ŞTEFULESCU” TÂRGU JIU PETCU SPERANŢA
77 HARGHITA BAROI C. ANDREEA EMILIA Română LICEUL TEORETIC “SFÂNTU NICOLAE” GHEORGHENI SUCIU ELENA
78 HARGHITA FARKAS-SCHULLER Á.  ISTVÁN Maghiară Ş. G. “ FOGARASY MIHALY“ GHEORGHENI MAGYARI ETELKA
79 HUNEDOARA LĂSCUȘ C. V. PETRU OVIDIU CRISTIAN Română COLEGIUL NAȚIONAL „IANCU DE HUNEDOARA” HUNEDOARA ALBUȚIU MARIA ANA
80 HUNEDOARA MACIOVAN GH. D. IULIA Română COLEGIUL NAȚIONAL „IANCU DE HUNEDOARA” HUNEDOARA ALBUȚIU MARIA ANA
81 HUNEDOARA BĂNCILĂ O. EMANUEL Română ȘCOALA  GIMNAZIALĂ NR. 2 HUNEDOARA BITA NICOLETA
82 HUNEDOARA TEODORESCU I. IOAN OCTAVIAN Română LICEUL TEHNOLOGIC „O. DENSUȘIANU” CĂLAN TEODORESCU MARIA DACIA
83 IAȘI PETRESCU A. BIANCA-ALEXANDRA Română COLEGIUL NAȚIONAL IAȘI GHEORGHIȚĂ CORINA
84 IAȘI SANDU C. ANDREI Română COLEGIUL NAȚIONAL IAȘI MANGALAGIU GEANINA
85 IAȘI SAADE K. SANDRA Română COLEGIUL NAȚIONAL IAȘI LĂCĂTUȘU MĂRIOARA
86 IAȘI POPA G. IOANA-MARIA Română COLEGIUL NAȚIONAL IAȘI GHEORGHIȚĂ CORINA
87 IAȘI CURPĂN M. ROBERT-GABRIEL Română COLEGIUL NAȚIONAL IAȘI GHEORGHIȚĂ CORINA
88 IAȘI DUMITRIU R. L. ŞTEFAN ALEXANDRU Română COLEGIUL NAȚIONAL IAȘI MANGALAGIU GEANINA
89 IAȘI PINTILIE P.E. VICTOR Română COLEGIUL NAȚIONAL ”MIHAIL SADOVEANU” PAȘCANI PINTILIE OTILIA
90 IAȘI TURCULEȚ D. DARIA Română COLEGIUL ”COSTACHE NEGRUZZI” IAȘI IFTODE DANIELA
91 IALOMIȚA SĂCELEANU L. ANDREI Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ „AUREL VLAICU” FETEŞTI NEDELCOF CONSTANŢA
92 IALOMIȚA OVREIU A. AURAŞ-DĂNUŢ Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ „AUREL VLAICU” FETEŞTI NEDELCOF CONSTANŢA
93 IALOMIȚA MAURER C.G. ARTHUR-CRISTIAN Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3 SLOBOZIA DRAGOMIR ANA BOLOCA LILIANA
94 ILFOV ARITON V. CRISTIAN TEODOR Română LICEUL SPORTIV CLINCENI DRAGOMIRESCU LILIANA
95 ILFOV ARCIDIACONU A. ANNEMARIE BIANCA Română LICEUL TEORETIC ”MIHAIL KOGĂLNICEANU” SNAGOV ENE GHEORGHE
96 MARAMUREȘ TOMOIAGĂ G. RADU Română Ş. G. „GEORGE COȘBUC” SIGHETU MARMAȚIEI DRAGOȘ REGHINA
97 MARAMUREȘ COTÂRLAN  R. CODRIN Română COLEGIUL NAȚIONAL „DRAGOȘ VODĂ” SIGHETU MARMAȚIEI MIHALCA DOINIȚA
98 MARAMUREȘ STAN  O.P. DAMIAN Română COLEGIUL NAȚIONAL „VASILE LUCACIU” BAIA MARE RADU MARGARETA
99 MARAMUREȘ BUȘECAN A. MARIA IOANA Română C.N. „GHEORGHE ȘINCAI” BAIA MARE PREDOIU NICOLETA
100 MEHEDINȚI OFIŢERU CRISTIAN FELIX Română C.N. ,,GHEORGHE ŢIŢEICA, DROBETA TURNU SEVERIN LUNGU MIHAELA
101 MEHEDINȚI FULGA C. FABIAN MARIAN Română C.N. „TRAIAN” DROBETA TURNU SEVERIN GIURUMESCU CARMEN-DANIELA
102 MEHEDINȚI PICIOR  I. CĂTĂLIN LUCIAN Română C.N. „TRAIAN” DROBETA TURNU SEVERIN GIURUMESCU CARMEN-DANIELA
103 MEHEDINȚI EPURAN E.CĂLIN ŞERBAN Română C.N. „TRAIAN” DROBETA TURNU SEVERIN GIURUMESCU CARMEN-DANIELA
104 MUREȘ SĂRBAN M.I.DENISA-IOANA Română GIMNAZIUL ,, TUDOR VLADIMIRESCU,, TÎRGU MUREŞ RADU SUZANA-MARIA
105 MUREȘ COMNODEAN G. ANDREEA MARIA Română GIMNAZIUL ,, MIHAI VITEAZUL, TÎRGU MUREŞ MATEI CARMEN
106 NEAMȚ GRIGORAŞ C. BIANCA -MARIA Română Ş. G. “ALEXANDRU IOAN CUZA” ROMAN” ILIUŢĂ LILIANA
107 NEAMȚ POPESCU L. ALEXANDRU-NICOLAE Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ “ELENA CUZA” PIATRA NEAMŢ LUPESCU ANA
108 NEAMȚ COLŢA I.R. PAUL- ŞTEFAN Română LICEUL TEORETIC “VASILE ALECSANDRI” SĂBĂOANI SCÎRLAT ANIŞOARA
109 NEAMȚ OKUKURA Y. ANDREW HIROAKI Română COLEGIUL NAŢIONAL “ROMAN VODĂ” ROMAN RADU CRENGUŢA
110 NEAMȚ PUŞCAŞU V. MARIAN CONSTANTIN Română COLEGIUL NAŢIONAL “PETRU RAREŞ”PIATRA NEAMŢ IONICĂ FLORICA
111 OLT NEDIANU D. GABRIEL CĂTĂLIN Română COLEGIUL NAŢIONAL “ IONIŢĂ ASAN”, CARACAL CÎMPIAN LORELEI
112 OLT GROZĂVESCU I. RAREŞ DIMITRIE Română Ş. G. ”GHEORGHE MAGHERU”, CARACAL BĂLAȘA DANIELA
113 OLT BĂIAȘ A.G. BOGDAN ANDREI Română LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SLATINA ENE SIMONA
114 OLT LEȚA  I. LOREDANA MARILENA Română COLEGIUL NAŢIONAL „AL. I. CUZA”,  CORABIA VELICA MANUELA
115 PRAHOVA LUPU A. VALENTIN RĂZVAN Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ “GRIGORE MOISIL” PLOIEŞTI MORCOVESCU MIHAELA
116 PRAHOVA NEAGU R. IOANA Română COLEGIUL NAŢIONAL “I.L. CARAGIALE” PLOIEŞTI MEIROȘU EMILIA
117 PRAHOVA DATCU I. GEORGE VALENTIN Română COLEGIUL NAŢIONAL “MIHAI VITEAZUL” PLOIEŞTI ZAHARIAVIORICA
118 PRAHOVA ILIE M. ALEXANDRU GABRIEL Română COLEGIUL NAŢIONAL “MIHAI VITEAZUL” PLOIEŞTI ZAHARIAVIORICA
119 SĂLAJ GHILEA M. RAMONA CLAUDIA Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” ZALĂU MELEG MARIANA
120 SĂLAJ POP T.V. DIANA MARIA Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” ZALĂU MELEG MARIANA
121 SĂLAJ CIUPE M.A. RAUL DAN Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” ZALĂU MELEG MARIANA
122 SĂLAJ BICAN A.M. IULIA Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” ZALĂU MELEG MARIANA
123 SATU MARE KEGYES S.L. DÁVID VALENTIN Maghiară COLEGIUL NAŢIONAL “KÖLCSEY FERENC”SATU MARE FÜLÖP IOSIF
124 SATU MARE MIHAI M. MIRIAM DEIANIRA Română Ş.G. ”GRIGORE MOISIL” SATU MARE SIMION CARMEN
125 SATU MARE LUCUȚ V. ANDREEA Română Ş.G. ”GRIGORE MOISIL” SATU MARE SIMION CARMEN
126 SIBIU BOARIU I. HOREA GEORGE Română ȘCOALA GIMNAIZALĂ ”NICOLAE IORGA” SIBIU PREPELIȚĂ MIOARA
127 SIBIU BRÂNDUȘEA S. DANIELA SEBASTIANA Română ȘCOALA GIMNAIZALĂ ”NICOLAE IORGA” SIBIU PREPELIȚĂ MIOARA
128 SIBIU BOARIU I. ELENA DIANA Română ȘCOALA GIMNAIZALĂ ”NICOLAE IORGA” SIBIU PREPELIȚĂ MIOARA
129 SIBIU MATRAN C. ANA MARIA Română ȘCOALA GIMNAIZALĂ ”NICOLAE IORGA” SIBIU PREPELIȚĂ MIOARA
130 SUCEAVA PRICOPAŞ M.   ADELINA  GABRIELA Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ “ION CREANGĂ” SUCEAVA CUȚUI CAMELIA
131 SUCEAVA NEMŢOC  O. OVIDIU ȘTEFAN Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ  NR. 10 SUCEAVA IGNĂTESCU OLGA OLIMPIA
132 SUCEAVA COSTENIUC F.I.CLAUDIU FLORIN Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ  MIRON COSTIN SUCEAVA IGNAT DOINA
133 TELEORMAN GHERGHE C. COSTIN Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI VITEAZUL” ALEXANDRIA GHERGHE ADRIANA PICIORUŞ GEORGETA
134 TELEORMAN NEACŞU R. ANDREEA ELENA Română LICEUL  TEHNOLOGIC ,,ANDREI ŞAGUNA” BOTOROAGA MAXIM FLOAREA
135 TELEORMAN DOROBĂŢ MIHNEA Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ  NR. 2 ZIMNICEA CONSTANDA FROSA
136 TIMIȘ CIORÎCĂ O. MIHAI VLAD Română LICEUL TEORETIC „GRIGORE MOISIL” TIMIŞOARA MOCANU RAMONA
137 TIMIȘ DAN S. MIHNEA-VLAD Română LICEUL TEORETIC „GRIGORE MOISIL” TIMIŞOARA MOCANU RAMONA
138 TIMIȘ CĂRĂBAŞ S. ALEXANDRA CRISTINA Română COLEGIUL NATIONAL “IULIA .HASDEU” LUGOJ BÂRLEA ANA
139 TIMIȘ BOCIAT T. DANIEL TIBERIU Română ȘCOALA  GIMNAZIALĂ NR.2 SANNICOLAU MARE OSTROVĂȚI LIANA
140 TULCEA IANCU GH. KATERINA MARIA Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ „AL. CIUCURENCU” TULCEA ILIE ANIŞOARA
141 VÂLCEA ILIE S.RADU ȘTEFAN Română C.N. DE INFORMATICĂ MATEI BASARAB RÂMNICU VÂLCEA DINCĂ DORINA
142 VÂLCEA GRECIOIU M. VLAD Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ TUDOR VLADIMIRESCU DRĂGĂŞANI PETCU DARIA
143 VÂLCEA PIELE D. ANDRADA NARCISA Română C.N. DE INFORMATICĂ MATEI BASARAB RÂMNICU VÂLCEA DINCĂ DORINA
144 VASLUI SOFRONE N. MIRCEA NICOLAE Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI DAVID” NEGREŞTI PÎRĂU ELENA IRINA
145 VASLUI AILIOAIEI C. E. TUDOR CĂLIN Română ŞCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAIL SADOVEANU” VASLUI MEREUŢĂ MARIA
146 VRANCEA NECULA L. ANA-MARIA Română COLEGIUL NAŢIONAL „UNIREA” FOCŞANI CISMAŞ ANA
147 VRANCEA CONSTANTINESCU D.C. MATEI Română C.N. „ALEXANDRU IOAN CUZA” FOCŞANI MAIEREANU ALINA GIGLIOLA
148 VRANCEA SAULEA R. ALESSANDRO VALENTINO Română COLEGIUL NAŢIONAL „UNIREA” FOCŞANI CISMAŞ ANA
149 VRANCEA BÎŢU L.M. ANDREI-CLAUDIU Română COLEGIUL NAŢIONAL „UNIREA” FOCŞANI CISMAŞ ANA